Taneli Toklu Yem

Toklu Besi Yemi, büyütme dönemi sonrası besiye alınmış ve damızlığa ayrılmış erkek ve dişi küçük baş hayvanlarının ( koyun ve keçilerin) aşım yapan hayvanların besin madde ihtiyaçlarını yeterli ve dengeli bir şekilde karşılamak üzere hazırlanmış Ekspander Teknolojisi ile pişirilerek üretilmiş bir yemdir.

Özellikleri

Küçük baş hayvanlarının sindirim sistemine ve hayvan sağlığına uygun hammaddelerden üretilmiştir. Toklularda yüksek canlı ağırlık artışı sağlayarak daha ekonomik bir besicilik yapılmasına imkan verir Besin maddesi içeriği bakımından yoğun hammaddelerden üretilmiştir. Aromatik özellikleri bakımından lezzetlidir,besiye alınmış koyun ve keçiler tarafından sevilerek tüketilir. Kaba yem kalitesine bağlı olarak kullanım miktarı değişir. Yonca kuruotu ile yüksek performans sağlar. Karkas kalitesini ve randımanını arttırır,yağlanma oranı düşüktür. Pişirilerek üretildiğinden yüksek bir protein nişasta ve selüloz sindirilebilirliğine sahiptir. Yemden yararlanma ve yemin ete dönüşüm oranı üst düzeyde bir yemdir. Enerji bakımından zengin içerikli bir yemdir. İdrar yolunda taş oluşumunu önleyerek besi performansını artırır.

Yemleme Programı

Besi alınmış toklular kaba yem olarak iyi kalite kuruot veya yonca kuruotu ile beslenmelidir. Toklu besi yemi kaba yem kalitesine, besinin hızına bağlı olarak değişmekle birlikte toklulara günde 500-2000 gr arasında değişen miktarlarda verilir. Koçlara ve tekelere aşım süresince günde 500 gr verilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
 

Taneli Toklu Yem

  • 170,00₺
  • KDV Hariç: 170,00₺