15 - 20 Gün Yalama Taşı 4'lü Paket

Mineral block bütün hayvan türlerinin her yaştaki ihtiyaçlarına özel olarak formule edilmiş bir yalama taşıdır. Her türlü yetiştiricilik göz önüne alınarak, ihtiyaçları karşılamak üzere geliştirilmiştir.  Tuz ve mineral madde eksikliğinde; iştah azalır, büyüme yavaşlar, süt ve et üretimi düşer, üremede sorunla karşılaşılır, immun sistem (savunma sistemi) zayıflar ve hayvanlar hastalıklara açık hale gelirler. Sürekli MİNERAL BLOCK kullanılan hayvanda; mineral ve tuz eksikliğinden doğan gıda kıymeti olmayan maddeleri (taş, toprak, kemik, poşet, bez vs) yeme ve yalama hadiselerinin görülme sıklığı düşer.


İçerik: Sodyum, Magnezyum, Kalsiyum, Mangan:152 mg, Kobalt: 15 mg, Çinko: 230 mg, Bakır:175 mg, Demir: 1.050 mg, Selenyum, İyot ve diğer besleyici unsurlar. İçeriğin tamamını görmek için lütfen ürün etiketine bakınız.


Kullanım Şekli: Self servis mineral ve tuz.
Hayvanlara; 5 büyükbaş veya 20 küçükbaş için bir blok hesabı ile verilmelidir. Böylece hayvanlar kolaylıkla ulaşabilirler. 
Yalama bloğu hayvanların kolaylıkla ulaşabilecekleri özellikle sulukların yanına asılmalıdır. Aynı anda diğer tip blokların veya başka tuz kaynağının hayvanın önünde olmamasına dikkat edilmelidir. 

Tüketim Miktarı:
MINERAL BLOCK için günlük tüketim miktarı;

Büyükbaş hayvanlarda günlük 80 gr/gün.

Küçükbaş hayvanlarda (koyun, kuzu, keçi, oğlak, sanen keçisi, romanov koyunu, halep keçisi ) 5-15 gr/gündür. 
Tüketim hayvanın ihtiyacına bağlı olarak ilk günlerde biraz yüksek olabilir. Ancak birkaç gün içerisinde normale döner.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
 

Yalama Taşı 4'lü Paket

  • 45,89₺
  • KDV Hariç: 45,89₺